MENU-LOGO

תוויות

כל מה שצריך לדעת על תוויות לתעשייה

אם היינו מבקשים מכם להביט סביבכם ברגע זה ולהרים מוצר אחד שאתם רואים, לא משנה איזה מוצר, כנראה שאיפה שהוא על אותו המוצר תהיה תווית. זו יכולה להיות תווית של ברקוד, תווית מחיר, מדבקה שיווקית או כל דבר אחר. הצורך שלנו לסמן את המוצרים הוא הכרחי ובהרבה מקרים התווית בכלל לא מיועדת לצרכן הסופי, אלא כדי לייעל תהליכים פנימיים. במאמר זה נחשוף בפניכם את כל מה שצריך לדעת על תוויות לתעשייה, החל בהסבר על מזה זה בכלל תוויות ועד לפירוט של סוגי התוויות והשימושים השונים בהם.

חברת ROLTAG היא החברה המובילה בישראל בייצור ובהדפסה של חומרי אריזה ומדבקות לתעשייה. כבר למעלה מ – 50 שנה שאנחנו עומדים בחוד החנית הטכנולוגי ומאפשרים ללקוחותינו לתכנן ולייצר כל מארז שלו הם זקוקים.

תוויות לתעשייה - קונצרטינת מידע רב עמוד

הדפסת תוויות לתעשייה – על מה מדובר?

תוויות משמשות אותנו כדי להבדיל ולסמן מוצרים או ארגזים שונים. באנגלית נקראת הפעולה של הדבקת תוויות על מוצרים Labelling ובעזרת הליך התיוג הזה אנחנו מספקים את כל המידע החיוני בנוגע למוצר כבר על חזיתו. התווית עצמה יכולה להיות כמעט כל דבר – זה יכול להיות חתיכת מדבקה קטנה, טיקט בד שיש על חולצה, סימון על גבי מתכת ומגוון האפשרויות עוד רחב ומגוון. תוויות שנועדו לתעשייה הן חלק חשוב מהליך הייצור והשינוע של המוצרים ובזכות התווית אנחנו יכולים להבדיל בין מוצרים שונים בקלות.

תהליך התיוג הוא תהליך חשוב ומהותי לעסקים רבים. אפשר להשתמש בתוויות כדי להזהיר מפני מוצרים מסוימים שעלולים להוות סכנה ואפשר להשתמש בהן כדי להתריע מפני מוצרים שבירים. הצמדת תוויות למוצרים היא חלק אינטגרלי מתהליכי הייעול כיוון שהיא מאפשרת לנו להבטיח את תהליכי השינוע ואפילו לעקוב אחר מיקום המוצרים בשרשרת. אבל מעבר לכך, לתוויות יש גם חשיבות בכל הקשור לשיווק המוצרים שלנו ואנחנו יכולים להשתמש בהן כדי למשוך את הלקוחות אל המוצרים שלנו אם רק נדע להשתמש בתוויות בצורה נכונה.

חשוב לציין כי במקרים מסוימים, כמו למשל במקרה של תוויות מזון, על התוויות לענות גם על דרישות רגולטוריות כדי לעמוד בתנאי רישיון הייצור או השיווק. הדרישות יכולות להיות סימון ההרכב התזונתי, סימון מוצרים שבהם יש סוכר בכמות גבוהה כמו גם אזהרה מפני העובדה שהמוצר דליק או עלול להיות רעיל בתנאים מסוימים וכולי.

שלח לנו מסר ונחזור אליך

תווית איכותית שמשרתת את המטרה

כשמדובר בתוויות לתעשיות המזון והתרופות, התוויות חייבות להיות באיכות הגבוהה ביותר ולעמוד בקריטריונים נוקשים ושונים בהתאם לסוג המוצר אליו הם מיועדים. למשל תוויות לתרופות שאמורות להישמר בטמפרטורה נמוכה מאוד, תוויות שעמידות למים (במקרה שמדובר על תוויות לבירה ותוויות לבקבוקי יין). התוויות חייבות להיות ברורות ומונגשות ולכן יש גם סימנים מוסכמים וצבעים ברורים שבהם צריך להשתמש כדי להתריע על כל מיני סכנות שהמוצר עלול להכיל.

אם אנחנו מדברים על ההיבט השיווקי אז העניינים מתחילים להיות מורכבים יותר כיוון שבמצב הזה על התווית לתעשייה לספק פתרונות לשתי סוגיות – להעניק מידע ללקוח ולמשוך אותו מבחינה שיווקית. לא תמיד שתי המטרות האלו חופפות ולכן חשוב לדעת מה הדברים הבסיסיים שהופכים תווית לטובה.

 • תוויות צריכות להיות ברורות ולספק את המידע החשוב ביותר, או זה שהלקוח רוצה לקבל.
 • תווית אטרקטיבית שמושכת את העין לא חייבת לעשות זאת על ידי תמונה. אפשר להשתמש גם בפונט, צבעים, גרפיקה, צורה וגודל המארז.
 • חשוב שהתווית תשדר מקצועיות ואמינות. כדי לעשות את זה על תספרו רק על המוצר אלא גם על עצמכם.
 • התווית צריכה להשתנות בהתאם למוצר עצמו ולא להיות גנרית לליין של מוצרים. למשל אם יש לכם חברת משקאות, אל תייצרו תווית אחת לכל המשקאות אלא התאימו תווית לפי טעם המשקה.
תוויות לתעשיית הקוסמטיקה - 3 צבעים

הסוגים הנפוצים ביותר של תוויות

בזכות הטכנולוגיה המתקדמת שזמינה בעבורנו כיום, אנחנו מסוגלים לייצר יותר סוגים של מארזים ולמעשה יש לנו את האפשרות להתאים את התווית למוצר בצורה מושלמת. זה כולל כמובן ייצור של המארז כולו ושימוש במכונות משוכללות להדפסת תוויות שעשויות מחומרים איכותיים יותר מאשר מדבקות שהורגלנו אליהן עד היום. בואו ונבחן כמה מסוגי התוויות לתעשייה הנפוצים ביותר:

 • תוויות שרוול – Shrink Sleeve Labels
  את תוויות השרוול מייצרים מחומר פולימרי ייחודי אשר בתצורתו הסופית נראה כמו שרוול פלסטיק. את השרוול מצמידים על הבקבוק עצמו, כמו שאפשר למצוא בכמעט כל בקבוק שתייה מוגזת. בזכות שיטת ההדבקה אנחנו יכולים להתאים את תווית השרוול בצורה הרמטית ומושלמת למוצר והחומר הפולימרי מהווה בסיס נפלא לעיצובים גרפיים צבעוניים ומרהיבים. עוד דבר שחשוב לציין הוא שמדובר על חומר עמיד ביותר ולכן הן מחזיקות מעמד גם בתנאי אחסון קשים.
 • מדבקת לחץ – Pressure Sensitive Labels
  מדבקות לחץ הן אחד מהסוגים הנפוצים ביותר של תוויות לתעשייה ולמעשה מדובר על המדבקות שאפשר לראות שמודבקות על גבי מוצרים רבים. מה שמייחד את מדבקות הלחץ זו העובדה שהן מיוצרות מפולימר ייחודי שעל צידו האחד מודפסת הגרפיקה הרצויה ובצידו השני ישנו חומר הדבקה ייעודי. מדובר על תווית חזקה פחות מתווית השרוול, אך דווקא הפשטות של מדבקת הלחץ מספקת לה את הערך המוסף שלקוחות אוהבים – נוסטלגיה.
 • הטבעה על המוצר – In-Mold Label
  בשונה מסוגי התוויות לתעשייה שהצגנו עד כה, הטבעה על מוצר מצריכה מאיתנו לגשת לכל הנושא מכיוון אחר. אומנם בתחילת הייצור ההטבעה נראית כמו מדבקת לחץ, אך אחרי שמדפיסים ומדביקים את התוויות האלו הן עוברות תהליך מיוחד שמטביע את ההדפסה ישירות על גבי המוצר. סוג זה של תוויות לתעשייה נחשב לעמיד יותר מהסוגים האחרים והמראה שלו אלגנטי יותר, אך מחירו גם יקר יותר ולא תמיד יש בכך צורך.
 • מדבקות ספרון – Booklet Labels
  מדבקות ספרון הן פתרון מושלם למי שמחפש תוויות לתעשייה שגם נראות טוב וגם מספקות מידע רב בצורה נוחה. אומנם מדובר על פתרון שמזוהה עם תרופות, אך בשנים האחרונות אנחנו רואים שינוי מגמה ויותר חברות מתחומים שונים ומגוונים בוחרות במדבקות ספרון כדי להעניק עוד ערך ומידע למוצרים שלהן.
הדפסת תוויות לתעשייה - ספרון מידע על תרופה

חברת Roltag היא מהבולטות בתחום הייצור של תוויות לתעשייה ובין לקוחותינו אפשר למצוא חברות ישראליות ובין לאומיות. אנחנו גאים בכך שאנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם כלל לקוחותינו כדי להבטיח את איכות המוצר הסופי ואת ההתאמה המלאה של התווית לכל הפרמטרים שיש להביא בחשבון – שיווק, רגולציה, ייעול תהליכי עבודה ועוד. לפרטים נוספים ולהזמנות – צרו אתנו קשר עוד היום.

אנו ב-ROLTAG משתמשים בטכנולוגיות החדשניות ביותר, ומטמיעים מגוון של פתרונות על כל המוצרים שאנו מייצרים עבור לקוחותינו.

הפתרונות החדשניים הבאים ניתנים ליישום הן על מדבקות והן על אריזות קשיחות וגמישות:

מה צופן לנו עתיד עולם הדפוס - רולתג

מה צופן לנו עתיד עולם הדפוס?

מאז המצאת הדפוס באמצע המאה ה-15 עולם הדפוס התפתח ללא היכר. כיום אפשר להדפיס אלפי עותקים ברמת דיוק ואיכות גבוהה ביותר בדקות ספורות. כיום ישנן

קרא עוד »
שבע עצות לעיצוב האריזה הבאה שלכם - ROLTAG

עצות לעיצוב האריזה הבאה שלכם

עיצוב אריזה הוא משימה לא קלה, ולעתים אף מאתגרת במיוחד. מצד אחד, רוב בעלי העסקים אינם מומחים במיתוג, בעיצוב או בגרפיקה. הם מומחים בייצור המוצר

קרא עוד »
רולתג - מדבקות לבקבוקי יין

מדבקות לבקבוקי יין

מדבקות לבקבוקי יין לחוויית המותג יין תופס מקום של כבוד בתרבות היהודית ובתרבות המערבית בכלל כבר אלפי שנים. בתנ"ך היין מוזכר כבר בימי המבול –

קרא עוד »
נגישות