תוויות מזון

תוויות מזון לעסקים ותעשייה

על פי החוק במדינת ישראל, כל מזון שמיוצר ומשווק חייב לכלול תווית מזון המפרטת על המוצר בצורה מלאה, עם פרטים שונים שחייבים להיכלל לגביו מבחינה תקנית. (לקריאה נוספת באתר משרד הבריאות). משום כך, הפכו תוויות מזון לחלק חשוב ובלתי נפרד מכל מוצר מזון – הן בגלל התפקיד החוקי שלה והן משום שהיא מהווה את החלק העיצובי, האטרקטיבי והמשמעותי ביותר באריזת המזון.

חברת רולתג היא חברה שמתמחה בייצור והדפסה של תוויות מזון, החל משלב העיצוב שלהם ועד ההדפסה וההתאמה לצרכים של כל לקוח וכל מוצר. לחברת רולתג ניסיון רב שנים בהדפסה ועיצוב של תוויות, אנו נותנים מענה מדויק ומלא לכל לקוח, עם תוויות מסוגים שונים, בעיצובים שונים ובסטנדרטים הגבוהים ביותר.

תוויות מזון - מגוון הסוגים

כשמדברים על סוגי התוויות, חשוב להבין שהם נבדלים זה מזה גם בצורה וגם במטרה. תוויות המזון מופקות בהתאמה מלאה לצורת המוצר, וניתן ליצרן בכל גודל או צורה.

כשאנו מגיעים לעצב ולהפיק תוויות למזון, עלינו להתייחס למספר פרמטרים משמעותיים ביותר:

סוג ומהות המוצר – האם מדובר במוצר מזון טרי, קפוא, משומר ועוד. בהתאם לכך, אני מתאימים את סוג התווית.

אנו ברולתג מתמחים בהפקת תוויות מזון המתאימות למוצרי מזון חמים, קרים, קפואים. כל מוצר מזון, דורש את סוג התווית הייחודית לו. לנו ברולתג יש את ציוד הדפוס עם הטכנולוגיה המתקדמת ביותר המאפשרת הדפסת תוויות מזון עמידות לחום, קור, כפור או לחות. בנוסף ניתן לבצע הדפסה של תוויות עם הגנה אנטי בקטריאלית הרלוונטית בעיקר לתחום הפארמה אך ניתן למצוא דרישות עבורה גם בעולם המזון.

בנוסף לסוג התווית וייעודה, לנו ברולתג היכולת להדפיס תוויות מנייר או מחומרים פלסטיים שונים – בהתאם לייעוד שלה.

חשוב לדעת שגם תוויות מזון ניתן להשביח באופן משמעותי באמצעות הטבעת פויל או הבלטה, לכה סלקטיבית או הדפסת משי.

Play Video about דפוס רולתג - מדבקות לקידום מכירות
תוויות מזון על גבי בקבוקי פלסטיק
תוויות מזון בגלילים

אפשרויות הדפסת תוויות

תוויות על בקבוקים ומכלים

כל בקבוק משקה באשר הוא דורש תווית מזון שתפרט באופן מלא על כל מרכיבי המשקה. אמנם בקבוקים רבים מקבלים הדפסה בשיטת השרוול, ועם זאת, אנו ברולתג מתמחים בהדפסת תוויות יין ובירה, ובהדפסת תוויות מזון למיכלים והדפסה על אריזות.

תוויות למזון על אריזות

 אריזות שונות דורשות תוויות שונות, ולכן אין סוג אחד ואפשרות אחת של הדפסת תוויות מזון על אריזות. התוויות נבדלות אלה מאלה בהתאם לסוג האריזה, כששני הסוגים השכיחים ביותר של אריזות בתעשיית המזון הם אריזות פלסטיק ואריזות קרטון קשיח. עבור כל אחת מאריזות אלה מתאימות מדבקות מסוגים שונים, ונכיר כל אחד מהם בנפרד.

תוויות על אריזות פלסטיק

אריזות פלסטיק יכולות להיות אריזות עם פני שטח משתנים והן מותאמות בדרך כלל לפי גודל המוצר וצורתו הטבעית. פני השטח של הפלסטיק הם גם פני שטח חלקים יחסית, והדבר דורש תוויות עמידות ואיכותיות שמחזיקות לאורך זמן. מוצרים באריזת פלסטיק מותאמים במקרים רבים לקירור, הקפאה ובסופו של דבר גם חימום – ולכן יש צורך במדבקה עמידה שיכולה לעמוד בתנאי הטמפרטורה הרלוונטיים למוצר, כך שהיא לא תדהה או תתקלף ותפגע באיכות המוצר והעיצוב שלו גם לאורך זמן שימוש רב.

תוויות על אריזות קרטון קשיח

קרטון קשיח משמש לאריזה של מוצרים מסוימים באופן פרטני, אך גם לאריזה של כמויות גדולות של מוצרי מזון בייצור תעשייתי לרשתות השיווק. קופסאות קרטון גדולות זקוקות למדבקה שתזהה את המוצרים, תפרט את תכולתם ותקל על השימוש בהם. כאשר מדובר באריזות קרטון של מוצרים בודדים הדבר נכון פי כמה וכמה. פני השטח של הקרטון, שעשוי ממספר שכבות של נייר קשיח, הם בדרך כלל ישרים ומחוספסים יותר, כך שגם מדבקות נייר פשוטות יכולות להתאים לסוג זה של אריזה. כשמדובר במדבקות לאריזות קרטון קשיח, אנו משתמשים בסוגי דבקים שונים המתאימים לסוג הקרטון ומהות המוצר, כדי שיהיו עמידים בתנאי השטח המיועדים לאחסון ושינוע כמו גם תוחלת חיי האריזה.

דגשים בהזמנת הדפסה של תוויות מזון

תווית מזון איכותית צריכה לכלול כמה וכמה פרמטרים חשובים, וכדאי מאוד להכיר את הדגשים בהזמנת הדפסה שכזו. מלבד הפרטים הטכניים שחייבים להיכלל (עליהם נפרט עוד רגע), התווית צריכה להיות מעוצבת ואטרקטיבית ולהוסיף לאפקט המשיכה של המוצר. התווית צריכה להיות עמידה ולהיות מיוצרת מחומרי גלם איכותיים, שמתאימים גם לתנאי הטמפרטורה בהם המוצר משונע, נמכר ומאוחסן, ולתנאי השימוש במוצר. את כל הדגשים הללו אנחנו ברולתג מכירים באופן מקצועי ויודעים להתאים את המדבקה המדויקת לכל צורך, לעצב אותה בצורה אטרקטיבית ובסופו של דבר גם להדפיס ולייצר אותה בשיטות ההדפסה והגימור המתקדמות ביותר.

תוויות באיכות גבוהה

שנים רבות של עבודה והתמחות בתחום הדפסת תוויות מזון מקנים לנו את היכולת והניסיון בייצור תוויות אלה. אנו ברולתג מקפידים על רמת  עיצוב גבוהה של המדבקה תוך שמירה על כל המידע הנחוץ מבלי שהאחד יבוא על חשבון השני. בפנייתכם אל צוות המומחים של רולתג, אתם מבטיחים את התווית האיכותית ביותר עבור מוצר המזון שלכם.

אנו ב-ROLTAG משתמשים בטכנולוגיות החדשניות ביותר, ומטמיעים מגוון של פתרונות על כל המוצרים שאנו מייצרים עבור לקוחותינו.

הפתרונות החדשניים הבאים ניתנים ליישום הן על מדבקות והן על אריזות קשיחות וגמישות: