דפוס אופסט

מומחים בטכנולוגית דפוס אופסט

חברת   היא חברה מובילה המתמחה בהדפסת אריזות, תוויות ומוצרי דפוס שונים ומגוונים.  אנו ב-  עובדים במגוון שיטות הדפוס הקיימות בשוק – דפוס אופסט, דיגיטלי ומשי.

שיטת דפוס אופסט נמצאת בשימוש תדיר בקרב מפעלים ותעשיות הנדרשים להדפסה בכמויות גדולות של מדבקות ואריזות עבור מוצרי מזון ומשקאות, מתנות, מוצרי קוסמטיקה, טואלטיקה, פארמה ותרופות ועוד ועוד. מכונת האופסט מאפשר הדפסה מאסיבית של כמויות גדולות ומעניקה פתרון איכותי מותאם אישית לצרכי הלקוח.

מכיוון שמדובר בתהליך מורכב הדורש תכנון מראש, החברה מעניקה ייעוץ. בנוסף, ניתן ליווי בכל שלבי הפקת האריזות או המוצרים המבוקשים – מהתכנון והעיצוב הגרפי ועד להפקת המוצר המוגמר – באמצעות צוות מקצועי ומיומן. כל התוצרים בחברה עוברים בקרת איכות והתאמות ללקוחות בהתאם לתקציב ולצרכים

מהו דפוס אופסט?

אופסט היא שיטה שהתפתחה מדפוס אבן. מדובר על תמונה אותה מכינים על גלופה או לוח אלומיניום שהוא העתק של הדף בו נמצאת ההדפסה. שיטה זו נעשית בטכנולוגיה מתקדמת שקולטת את האובייקט והצבעים ללוח עליו מרוחים חומרים כימיים כמו אמולסיה. בדומה לנגטיב של פילם, הלוח קולט את העיצוב באמצעות אור או לייזר. בכל לוח יש צבע יסוד אחר שעובר בתוך גליל שמיכה מיוחד המכונה בלנקט ולכן ההדפסה יכולה להתבצע מגוונים שנוצרים מהלוחות. הצבעים יצבעו רק את החלקים שצרבו בחומרים הכימיים והחלקים האחרים יישטפו במים. זאת אומרת שנוצר הבדל בין השטחים. מה שנמרח באמולסיה ונצרב בלייזר, יתקשה ויודפס, ומה שלא – יוסר בעת פיתוח ההדפסה. לאחר הרטבת הלוח מורחים על הלוח דיו המבוסס על שמן שנקלט באזורים שלא קלטו את הצבע וכך למעשה מפרידים בין האותיות לתמונה. הבלנקט דרכו עובר הצבע שומר שהלוח לא יישחק ושומר על התכנון הרצוי. במידה ומורחים יותר מדי צבע או מגיעים ללוח יותר מדי מים, איכות ההדפסה תיפגע ולכן מדובר על עבודה מורכבת הנעשית באופן מדויק על ידי מכונת אופסט

עיתונים וחוברות כתוצרי הדפסה של דפוס אופסט
הדפסת חוברות בכמויות בשיטת דפוס אופסט
מכונת הדפסה מתקדמת בשיטת דפוס אופסט

היתרונות בשימוש בדפוס אופסט?

דפוס אופסט הוא טכנולוגיה שיכולה לייצר תוצרים ברמה גבוהה ובכמויות המוניות. שיטת דפוס האופסט מעניקה לתוצרים מראה יוקרתי ואיכותי ומאפשרת גימורים לצרכים שונים.

למשל, ניתן להשביח את התוצר בציפוי של למינציה, חיתוך ייחודי, מריחת לכה על בסיס מים שתבליט את האובייקט, מריחת לכה סלקטיבית, הדבקת שטנצים או הטבעה של פויל, סופר ורניש, הולוגרמה וכיוצא בזה.

לפיכך, היתרון הבולט ביותר הוא התאמת המוצר המוגמר לצרכים האינדיבידואליים. יחד עם זאת, האופסט מאפשר יצירתיות כמו שימוש בצבעי זהב או כסף בהתאם לתכנון מראש.

בשל העובדה שמדובר בטכנולוגיה מדויקת ומהירה שניתן להפיק ממנה כמויות של גיליונות או אריזות ברצף, היעילות המסחרית שלה מוזילה את המחיר לצרכנים ואינה גורעת מהאיכות.

ההבדל בין דפוס דיגיטלי לדפוס אופסט

דפוס דיגיטלי הוא העתק על דף של אובייקט ממוחשב. בדיוק כמו המדפסות הביתיות של הזרקת דיו או לייזר – מדפיסים ישירות מהמחשב את הקובץ הנבחר, בין אם מדובר על תמונה ובין אם על כתב.

בדפוס דיגיטלי אין שימוש בלוחות אלומיניום כמו באופסט או גלופות. ניתן להדפיס עבודות לצורך לימודי או מקצועי, ספרים, ירחונים, תמונות או לעצב בפוטושופ תמונות ולשלוח להדפסה. כך מספקים כמויות של דפים בצורה מהירה.

ההדפסה הדיגיטלית נעשית גם על קנבסים המבוקשים לצורך פרסום או שילוט. ישנם גם חומרים אחרים עם עמידות למזג אוויר קיצוני במידה ויש צורך בהדפסה דיגיטלית לצרכים חיצוניים.

בשונה מדפוס דיגיטלי האופסט אינו מדפיס ישירות על המצע המבוקש או על דף. משתמשים בצבעי יסוד שמהם מייצרים גוונים, וצורבים את האובייקט מהדף על לוח האלומיניום. דבר זה מחייב תכנון מכיוון שאם רוצים לשנות משהו ולהדפיס שוב, העלות תהיה גבוהה יותר מאשר תיקון טעויות בהדפסה דיגיטלית.

בנוסף, האופסט אינו מהיר כמו ההדפסה הדיגיטלית. כלומר, אם הדפסה דיגיטלית נעשית על המקום, לייצר הדפסת אופסט נדרש זמן ותהליך ארוך יותר.

מכונת הדפסה משוכללת לשימוש בדפוס אופסט
תוצרי דפוס אופסט - עיתונים, ספרים, חוברות
מכונת הדפסה בשיטת דפוס אופסט

מתי מומלץ להשתמש בטכנולוגיית אופסט?

מלבד קו ייצור של אריזות של מוצרי טיפוח, מומלץ להשתמש בטכנולוגית אופסט לצרכי פרסום, קטלוגים, תערוכות, מיזמים מיוחדים, ניירת משרדית איכותית, בדים מעוצבים לריהוט ועוד.

בנוסף, ניתן להשתמש במצעים מגוונים כגון: עור, פלסטיק, פח, עץ, קרטון רגיל, דחוס או גלי, דופלקס, פוליפרופילן בעובי של עד מ"מ 1 ועוד. כאשר צריך להדפיס על גיליונות זוהי דרך מאוד נפוצה. למשל, פרסום להצגות או סרטים על גיליון שלם, חצי גיליון, רבע גיליון או שמינית גיליון, יהיה מהיר ויעיל כשברגע אחד הגיליון הלבן נכנס למכונת האופסט ויוצא מצידה האחר צבעוני כמו בתמונה. כאשר נעזרים בחברה שמחזיקה במכונות חדישות ומהירות ניתן להפיק תוך שעה כ-10 אלף גיליונות בכל גודל.

 

במידה ומתלבטים אם לבצע הדפסה דיגיטלית או הדפסת אופסט, צריכים להתייעץ עם בית הדפוס לגבי מה אפקטיבי יותר ומתאים למטרות שלנו. לכל שיטה יש חסרונות ויתרונות ולכן חשוב להבין את התהליך, העמידות של התוצרים לאורך זמן, הקצב של העבודה, הפקת הכמויות הרצויות והאיכות – בהתאם למטרה שעבורה זקוקים להדפסה.

אנו ב-ROLTAG משתמשים בטכנולוגיות החדשניות ביותר, ומטמיעים מגוון של פתרונות על כל המוצרים שאנו מייצרים עבור לקוחותינו.

הפתרונות החדשניים הבאים ניתנים ליישום הן על מדבקות והן על אריזות קשיחות וגמישות: