לכה סלקטיבית

לכה סלקטיבית – על מה מדובר?

בשביל להבין מה זה בדיוק לכה סלקטיבית, צריך להבין בצורה עמוקה יותר את הצורך בהשבחת מוצרי דפוס שונים. כשאנחנו מייצרים מוצר דפוס כלשהו, אנחנו צריכים לחשוב על האסתטיקה שלו ולהבין כיצד נהפוך אותו לאטרקטיבי יותר. במחקרים שנעשו בארצות הברית, נמצא כי כשני שליש מכלל הצרכנים מייחסים לאריזה חשיבות כשהם בוחרים מוצר מבין מספר אפשרויות, וכמעט מחצית אמרו שהם יחליט איזה מוצר לקנות בהתאם לאריזה האטרקטיבית ביותר. הדבר נכון לא רק בתכנון והדפסה של אריזות (אם כי כמובן שזהו תחום חשוב מאוד), אלא גם במוצרי דפוס קלאסיים כמו חוברות, ספרונים, פולדרים, מדבקות ועוד. בכל סוג של מוצר דפוס או אריזה, אתם רוצים שהעסק שלכם יוצג באופן הויזואלי האטרקטיבי ביותר – ולכן צריך לבצע השבחה. לכה סלקטיבית היא אחת מאפשרויות ההשבחה הקיימות אשר אותן אנו ברולתג מציעים ללקוחותינו.

בתהליך עיצוב באמצעות לכה סלקטיבית, לוקחים פני שטח מקרטון, פלסטיק או מוצרים בסיסיים אחרים ומעצבים על גביהם שכבה נוספת הנבדלת משאר השטח המודפס בכך שהיא מקבלת גימור מבריק של לכה סלקטיבית. הלכה הסלקטיבית היא בעלת תכונות של החזרת אור וזוהר המודפסים על גבי פני שטח חלקים והיא מייצרת מעט נפח אשר מקנה לה מראה תלת מימדי, לכה סלקטיבית משמשת לעיצוב והשבחה של מוצרי דפוס שונים ואריזות רבות – וחשוב להכיר את האפשרויות ואת היתרונות של טכנולוגיית השבחה זו.

עיצוב בלכה – השמיים אינם הגבול!

השבחות דפוס מעניקות אפשרויות רבות מאי פעם בכל מה שנוגע לעיצוב ייחודי של המוצר. ברמה הבסיסית ביותר, הלכה הסלקטיבית מאפשרת ליצור עיצוב מובלט וייחודי על גבי פני שטח פשוטים יחסית של מוצרי דפוס, וכיום באמצעות הדפסה ממוחשבת ניתן גם ליצור דוגמאות ייחודיות ביותר. הלכה הסלקטיבית מאפשרת לבצע משחקים של צבע ושל תחושה על פני השטח של המוצר, מה שמעניק ללקוח חוויה ויזואלית ותחושתית ייחודית עוד לפני שהוא פותח את המוצר. ניתן גם לשדרג עם עיצוב של פויל שמודבק על גבי הלכה שמשמשת במצב זה כדבק. שימוש בפויל סלקטיבי, כפי שמכונה תהליך זה, מעניק גוון מתכתי והבלטה יוקרתית על פני השטח של המוצר. עוד אפשרות שהולכת וצוברת פופולריות היא שימוש בלכה הסלקטיבית עבור כיתוב ומיתוג של המוצר – ברגע שבו המותג או השם של המוצר נכתבים ומעוצבים באמצעות הבלטה ייחודית, הדבר מעניק למוצר באופן מידי תחושה יוקרתית יותר.

השבחת הדפסה באמצעות לכה סלקטיבית על אריזת מוצר
השבחה אריזה עי שימוש בלכה סלקטיבית
לכה סלקטיבית על אריזת קוסמטיקה שחורה

היתרונות בשימוש בלכה סלקטיבית

היתרון הברור ביותר הוא האסתטיקה שלה – השבחה היא בסופו של דבר תהליך שאנחנו מבצעים בכדי לשפר את האסתטיקה של מוצר ולהפוך אותו לאטרקטיבי יותר. לכה סלקטיבית עושה בדיוק את זה, כשהיא מעניקה גוון זוהר ובוהק לפני השטח של המוצר, ובמיוחד כאשר מדובר בתוויות איכותיות למוצרי קוסמטיקה, מדבקות לבקבוקי יין, תוויות מזון או בהדפסה על אריזות קרטון ממותגות לכל תחום.

כאשר מדובר במוצר שנמצא על גבי מדפי חנות ואמור למשוך את העין, הלכה הסלקטיבית משחקת תפקיד חשוב – פני השטח החלקים והזוהרים שלה יוצרים משחק ייחודי עם אור מנורות, וכך תנועת הלקוח בחנות יכולה ליצור ריצוד של האור ולמשוך את עיניו של הלקוח למוצר הספציפי הזה.

עוד יתרון משמעותי שאי אפשר להתכחש לחשיבותו הגדולה, הוא המחיר והיעילות של שימוש בלכה סלקטיבית כאמצעי השבחה. כיום, ניתן לבצע הטבעה עם לכה בצורה אוטומטית באמצעות מחשב, מה שהופך את התהליך כולו למדויק, מהיר ויעיל יותר. כך, הלכה הסלקטיבית הפכה לאמצעי נגיש למדי מבחינת השקעה, בוודאי כשמבינים את היתרון העצום שיש לה באסתטיקה ובאטרקטיביות של המוצר. עם זאת, חשוב לוודא שעושים את התהליך הזה בצורה נכונה.

הדברים שחשוב לשים לב אליהם לפני ההדפסה

עיצוב בלכה סלקטיבית הוא לא משחק ילדים – זהו תהליך מקצועי שמבוצע בצורה טובה רק כאשר הוא מבוצע על ידי אנשי מקצוע בתחום הדפוס והעיצוב הגרפי. חישוב אחד לא נכון של פני השטח יכול ליצור בעיה קשה בתהליך ההדפסה והייצור כולו. משום כך, חשוב מאוד לעבוד עם צוות גרפי שיודע לתכנן בצורה מדויקת הן את העיצוב והנראות והן את המידות המדויקות. צוות גרפי כזה בדיוק ניתן למצוא דרך השירות של רולתג. עוד דבר שחשוב מאוד לוודא הוא שעובדים עם חומרי גלם איכותיים ששומרים על איכותם הוויזואלית לאורך זמן – ואצלנו ברולתג עובדים רק עם חומרי הגלם הטובים ביותר.

לנו ברולתג ציוד דפוס מהמתקדמים ביותר בעולם באמצעותו אנו מספקים ללקוחותינו מוצרי דפוס בגימור ובאיכות גבוהה ביותר – אם כאשר מדובר בהדפסת תוויות או אריזות עם השבחה ייחודית ואם מדובר על תכנון ועיצוב מוצר ברמה הגבוהה ביותר.

 

אנו ב-ROLTAG משתמשים בטכנולוגיות החדשניות ביותר, ומטמיעים מגוון של פתרונות על כל המוצרים שאנו מייצרים עבור לקוחותינו.

הפתרונות החדשניים הבאים ניתנים ליישום הן על מדבקות והן על אריזות קשיחות וגמישות: