אריזות לקוסמטיקה

עיצוב והדפסה על אריזות לקוסמטיקה

חברת רולתג מתמחה בייצור אריזות מכל סוג, עבור ענפים רבים בתעשייה הישראלית. כאשר אנחנו ניגשים לעצב אריזה, אנחנו חושבים על המטרה עבורה היא מיועדת, בין אם המדובר בצורך לשמור על המוצר לאורך זמן ובין המטרה השיווקית של יצירת משיכה ויזואלית למוצר. יחד עם לקוחותינו אנו בוחנים את המטרות והדרכים להשגתן ובכך מביאים ליצירת מוצר אריזה מן המדרגה הראשונה, תוך שימוש במכונות הדפוס המצויות בחזית הטכנולוגיה הקיימת, להשגת מטרות אלו.

ענף הקוסמטיקה, בהקשר זה, הוא אחד התחומים המרכזיים והחשובים בתחום ייצור ועיצוב האריזות (עפ"י פורבס, שוק הקוסמטיקה בישראל מוערך כשוק של 8 מיליארדי ש"ח ובצמיחה).

האריזות המיוצרות עבור מוצרי קוסמטיקה אינן רק אריזות המיועדות לשימור המוצר לאורך זמן ולהגנה עליו, אלא מהוות את האלמנט השיווקי המרכזי, היות ועיצוב האריזה, שילוב יכולות ההשבחה במארזים, והיצירתיות – הם גורמים משמעותיים בבחירת הלקוח במוצר. מחקרים שנערכו בארצות הברית העלו, כי למעלה ממחצית הצרכנים והצרכניות העידו, כי מראה עיצוב אריזות הקוסמטיקה היוו גורם ומשקל משמעותי בבחירת המוצר שהם הוסיפו לסל הקניות שלהם.

לחברת רולתג ניסיון עשיר בעיצוב וייצור של אריזות קוסמטיקה מסוגים שונים ובמאמר זה ניתן מעט מניסיוננו ועצותינו.

עיצוב אריזות לקוסמטיקה – התהליך

כמו כל אריזה אחרת, כשאנחנו מתחילים בתהליך עיצוב אריזות לקוסמטיקה, אנחנו חושבים על מטרת האריזה ומתכננים מראש את האריזה לאור מטרה זו. אנו נחשוב מהם הרכיבים אשר עתידים להיכלל בתוך האריזות לקוסמטיקה – האם המוצר לבדו, האם לצד המוצר יהיה ספרון הסבר, הדרכה או טיפים, האם המוצר מורכב ממוצר אחד או ממספר מוצרים?

לאחר תהליך האפיון וההגדרה של הצרכים, אנחנו עוברים לשלב התכנון והעיצוב, בו מיטב המומחים מטעמנו עובדים עם הלקוח על תכנון האריזה המיטבית למוצר. בשלב זה, ישב צוות המומחים של רולתג בתהליך חשיבה וסיעור מוחות עד שבסופו יצא דגם של קופסה, עדיין ללא שלב העיצוב שלה, את התאמתו למוצר ולמטרותיו יבחן הלקוח יחד עם צוות העובדים שלנו.

רק לאחר אישור הדגם, נעבור לשלב העיצוב. הצוות ייצר פריסה של הקופסה אותה יעביר לצוות הגראפי לצורך עיצוב, בהתאם למותג ולדרישות הלקוח.

עם תום שלב העיצוב, נעבור לשלב הדפוס והדפסת אריזות לקוסמטיקה, תצא לדרך.

אריזות לקוסמטיקה עם מדבקות ממותגות
אריזות ממותגות לקוסמטיקה בהדפסה ייחודית
ארבעה אריזות לקוסמטיקה בגדלים שונים ובמיתוג שונה

דגשים חשובים בייצור אריזות לקוסמטיקה

ישנם לא מעט דגשים חשובים בייצור ותכנון של אריזות לקוסמטיקה, וההיכרות המלאה איתם היא חלק מהחבילה השלמה שאתם מקבלים כשאתם פונים לשירות המקצועי של רולתג.

דוגמה טובה לפרטים שחשוב לחשוב עליהם היא מרכיבים כמו פקקים, מדבקות ומוצרים משלימים נוספים, שבלעדיהם המוצר לא יכול להיות משווק והוא מאבד מאיכותו במהירות. לכן, חשוב לתכנן גם אותם כבר מהשלב הראשוני, הן מבחינת התאמה למוצר והן מבחינת עיצוב.

עוד דגש הוא כמובן בחירה בחומרי הגלם הנכונים ביותר והמתאימים ביותר למוצר המשווק, בהתאם למאפיינים שלו מבחינת טמפרטורה ותנאי לחות רצויים.

לבסוף, כמובן שהדגשים העיצוביים הם חשובים ביותר – וחשוב לעבוד עם צוות גרפי מקצועי כמו זה של רולתג, שיודע להתאים את העיצוב כך שהוא יתאים באופן מיטבי למבנה האריזה.

סוגי אריזות קוסמטיקה

יש לא מעט סוגים ואפשרויות שונות של אריזות לקוסמטיקה. לא אחת תכלול האריזה יותר מפריט אחד המכיל את המוצר, ואת האריזה יש להתאים לתכולתה. מוצרי קוסמטיקה בדרך כלל ארוזים במיכל מתאים, אף הוא ממותג , והמיכל עצמו נארז באריזות ממותגות. אנו ברולתג מתמחים בעיצוב אריזות ומארזים לקוסמטיקה – הן כאשר המדובר במיכלים (בקבוקונים, מיכלי פלסטיק וכיוצא באלה) והן כאשר המדובר באריזות לקוסמטיקה המיועדות להכיל את המוצר עצמו.  אנו ברולתג מציעים ללקוחותינו פתרונות לאריזות קוסמטיקה מכל ומרי הגלם הקיימים בשוק – אריזות לקוסמטיקה מקרטון דו-גלי, איפלוט- פלסטיק ועוד, סוג האריזה נבחר על פי צרכי המוצר – הדרכים לשימורו, שינועו וכמובן – שיווקו לצרכן הסופי. על כן, אנו מקפידים בבחירת חומרי גלם איכותיים וברמה גבוהה, וכן בעיצוב גראפי איכותי ומקצועי.

אריזות קוסמטיקה – טכנולוגיות הדפסה נפוצות

אין שיטה אחת בלבד להדפיס על אריזות באופן כללי, ועל אריזות לקוסמטיקה בפרט. ככל שהטכנולוגיה מתפתחת, כך גם תחום ההדפסה על גבי אריזות, ולכן גם התוצאות אליהן ניתן להגיע הן תוצאות איכותיות יותר. הטכנולוגיות המשמשות את התחום נבדלות זו מזו בראש ובראשונה בסוג האריזה שעליה מדפיסים – יש הבדל מהותי בין הדפסה על אריזת קרטון לבין הדפסה על אריזת פלסטיק, וכמובן שגם בין הדפסה על בקבוק או שפופרת להדפסה על גבי אריזה חיצונית. עבור כל סוג כזה של הדפסה יש להתאים את השיטה הטכנולוגית המיטבית להדפסה, ואצלנו ברולתג יודעים להתאים לכל לקוח ולכל מוצר את הפתרון הטוב ביותר.

אנו ב-ROLTAG משתמשים בטכנולוגיות החדשניות ביותר, ומטמיעים מגוון של פתרונות על כל המוצרים שאנו מייצרים עבור לקוחותינו.

הפתרונות החדשניים הבאים ניתנים ליישום הן על מדבקות והן על אריזות קשיחות וגמישות: