אריזות מזון

עיצוב והדפסה על אריזות מזון

חברת רולתג פועלת בעולם הדפוס כבר למעלה מ-50 שנים ומתמחה ביצור והפקה של מוצרי דפוס מהפשוטים והבסיסיים ביותר ועד המורכבים והמיוחדים ביותר. בין לקוחותינו הרבים נמנים עסקים מתחומים ומגזרים המובילים בתחומם בארץ ובעולם. לנו ברולתג מגוון רחב של פתרונות ייצור, עיצוב והדפסה על אריזות, מדבקות וטכנולוגיית דפוס מהמתקדמות בעולם, המאפשרות לנו לתת מענה לצרכיהם של לקוחותינו במגזרים השונים, ובעולמות אריזות המזון בפרט.

בתחום המזון, משמשת האריזה לשני צרכים מרכזיים חשובים מאין כמותם – שמירת טריות המוצר לאורך השרשרת השיווקית שבין היצרן לצרכן, ויצירת ויזואליות שיווקיות שתהווה את אחד הגורמים המרכזיים למשיכת הלקוח אל המוצר.

למרות שמוצרי מזון נמדדים במקרים רבים על בסיס הטעם והריח שלהם, בסופו של דבר הצרכן הבסיסי מגיע למכולת או לסופרמרקט ובוחר מוצרים על בסיס המראה והתחושה שלהם – והאריזה הלכה למעשה מהווה את המראה והתחושה של כל מוצר מזון. בארצות הברית, מעל ל-2/3 מהצרכנים מעידים כי אריזה מהווה גורם חשוב בבחירת המוצר שאותו ירכשו, וקצת פחות ממחצית הצרכנים מעידים כי בבחירה בין שני מוצרים זהים, יבחרו בזה עם האריזה האטרקטיבית יותר.

רולתג היא חברה שמתמחה בייצור אריזות מזון, החל בתכנון והבחירה המדויקים של סוג האריזה, דרך תהליך עיצוב האריזה מקצה לקצה, ועד תהליך הייצור המדויק והמקצועי של האריזה עצמה.

תהליך עיצוב אריזות למזון

כל תהליך של עיצוב אריזות למזון חייב להתחיל בשאלה בסיסית מאוד – מהי האריזה הנכונה ביותר עבור המוצר הזה? מזון יכול להיארז בכמעט כל סוג של אריזה, החל באריזות קרטון ובריסטול וכלה במיכלי פלסטיק, זכוכית, בקבוקים ושפופרות. על בסיס פרמטרים של טמפרטורה, לחות, חומרי גלם ושמירת טריות צריך לבחור את האריזה הנכונה ביותר לכל מוצר, ואז להתחיל בתהליך העיצוב.

בתהליך זה חשוב לזכור שלכל מוצר מזון יתכן יותר ממארז אחד – הן המיכל עצמו של המזון וכן האריזה החיצונית שלו. כל אחת מאריזות המזון האלה צריכה להיות מעוצבת, ולכן על מוצר אחד יתכן שישנם מספר תהליכי עיצוב מקבילים שצריכים להתחשב זה בזה. מהרגע שבו הבנו מהי האריזה המבוקשת, נוכל להתחיל בתכנון המיתוג והעיצוב עצמו – תהליך שמתבצע על ידי צוות גרפי מיומן שיודע להתחשב בפרמטרים של עומק והתאמת העיצוב למבנה התלת-ממדי של המוצר.

התהליך העיצובי הזה הוא תהליך מדויק, שכן כל טעות קטנה בו יכולה לגרום לבעיה גדולה בפס הייצור, וצריך לוודא שהעיצוב מתאים במדויק למידות הנחוצות לכל מוצר, ומכיל את כל הנתונים הנדרשים ע"פ הרגולטור במדינת היעד. השלב הבא הוא שלב ההדפסה, בו מקבלים דגשים מהלקוח ומטייבים את העיצוב עד הגעה למוצר מוגמר רצוי. לאחר מכן, אפשר כבר לשלב את האריזה בתהליך הייצור.

אריזות מזון בשקיות ממותגות
אריזות מזון בקרטון ממותג וקשיח
אריזות ממותגות בצבעים שונים

דגשים חשובים בייצור אריזות למזון

ישנם הרבה מאוד דגשים בייצור אריזות למזון, אשר מותאמים לסוגי המזון השונים. דגשים פרקטיים חשובים נוגעים בתכנון נכון של סוג האריזה והחומרים מהם היא עשויה עבור המוצר שלו היא מיועדת – אריזות שומרות טריות שונות קיימות ומתאימות למוצרים שונים, ותמיד כדאי גם לחשוב על מרכיבים כמו מדבקות לשמירת טריות, פקקים מעוצבים וכדומה. חשוב גם להבין האם מדובר במוצר שאמור להגיע לקירור בתהליך השיווק והאחסון שלו – משום שבמצב זה יש להקפיד על שימוש בחומרים עמידים בקור ובלחות. לבסוף, חשוב גם לשים לב לדגשים עיצוביים – למוצרי מזון שונים ישנו סולם צבעים שונה, וצריך להכיר את הסגנון המתאים למוצרים מסוגים שונים בכדי לשווק אותם בצורה הטובה ביותר.

סוגי אריזות מזון

כאמור, אריזות מזון מגיעות בכל הסוגים ובכל הגדלים, וכמובן שגם עשויים מחומרי גלם שונים באופן מהותי. אריזות חיצוניות למוצרי מזון תהיינה לרוב אריזות קרטון או פלסטיק, אך כמובן שישנן אפשרויות נוספות, כגון מיכלי פלסטיק או זכוכית, שפופרות, בקבוקים ועוד. בתוך כל סוג כזה של אריזה ישנם גם תתי סוגים, הנבדלים זה מזה בגודלם, באיטום שלהם ובהתאמה שלהם לסוגים שונים של מזון.

לנו ברולתג טכנולוגיית דפוס מהמתקדמות והחדישות ביותר בעולם, אשר מאפשרות לנו לספק ללקוחותינו הדפסה על אריזות מזון ברמה גבוהה ביותר. נשמח לתת לכם שירות ברמה הגבוהה ביותר ובאיכות המקצועית הגבוהה ביותר.

אנו ב-ROLTAG משתמשים בטכנולוגיות החדשניות ביותר, ומטמיעים מגוון של פתרונות על כל המוצרים שאנו מייצרים עבור לקוחותינו.

הפתרונות החדשניים הבאים ניתנים ליישום הן על מדבקות והן על אריזות קשיחות וגמישות: