דפוס דיגיטלי

דפוס דיגיטלי – מובילים בזירה

  היא חברה המספקת שירותי דפוס דיגיטלי ללקוחות רבים במגזר העסקי והתעשייתי במדינת ישראל. רולתג היא הרבה יותר מבית דפוס פשוט. אנו ברולתג מספקים שירותים של עיצוב והתאמת מוצרי דפוס שונים לכל מטרה – החל בתוויות לבקבוקי יין וכלה במדבקות לאבטחת מוצר, אותנטיקציה ומניעת זיופים. את כל זאת אנחנו עושים תוך שימוש בטכנולוגיה המתקדמת ביותר בעולם הדפוס כיום, שמבטיחה התאמה מקסימלית של המוצר אותו אנחנו מדפיסים לכל לקוח. מבין שיטות הדפוס השונות בהן אנו משתמשים, בחרנו להתמקד בעמוד זה בדפוס דיגיטלי בו אנו משתמשים לצורך מתן שירות ברמה הגבוהה ביותר ללקוחותינו ודרישותיהם השונות עבור אריזות, מדבקות ומוצרי דפוס שונים לכל תחומי התעשייה השונים, אם מזון, קוסמטיקה, טואלטיקה, אגרוכימיה פארמה ועוד.

מהו דפוס דיגיטלי?

תהליך בו מתבצעת הדפסה של מוצר כזה או אחר (נייר, מדבקה, אריזה או כל מוצר אחר) על גבי המדיום הנבחר באמצעים ממוחשבים. תהליך עיצוב ההדפסה מתבצע בצורה ממוחשבת, והשליטה בתהליך ההדפסה גם היא ממוחשבת לחלוטין, כשמכונת ההדפסה יודעת להתאים בעצמה בין הצבעים השונים וליצור תוצאה מדויקת ואיכותיות. סוג זה של דפוס הפך בשנים האחרונות לטכניקת הדפוס המובילה והאיכותית בעולם. גם החיסרון המשמעותי שאפיין אותו בעבר (הדפסת כמויות ועלויות גבוהות) הוא כבר מזמן לא חיסרון אלא יתרון, כאשר ניתן לייצר היום באמצעות דפוס דיגיטלי גם כמות גדולה הרבה יותר במהירות גבוהה הרבה יותר מכל אפשרות אחרת ובעלויות נוחות.

מכונת דפוס דיגיטלי מתקדמת
עובד בדפוס רולתג מתכנת במכונת דפוס דיגיטלי
מכונת דפוס משוכללת בשימוש בהדפסת דפוס דיגיטלי

היתרונות

  • דיוק: מאפשר לנו לבצע הדפסה מדויקת, כפי שלא היה ניתן לבצע בעבר. ככל שתהליך ההדפסה נשלט בידי מכונה אוטומטית שמיועדת בדיוק למטרה הזו, ולא ביד אדם – הוא תמיד יהיה מדויק יותר, כמו עם כל תהליך אוטומטי אחר. בעיקר כאשר יש צורך בהדפסה מדויקת ועדינה יחסית, המשלבת כמות גדולה של צבעים וירידה משמעותית לפרטים בכל הדפסה, הדפוס הדיגיטלי הוא השיטה הרלוונטית ביותר.
  • חדות: מאפשר גם חדות תמונה (רזולוציה) הרבה יותר גבוהה בהדפסה לעומת כל שיטה אחרת. מכונות ה-offset הישנות יכלו לעבוד עם צבע אחד על כל גלופה, והייתה נדרשת מיומנות גבוהה ביותר של הדפס בכדי ליצור חדות תמונה ושילוב צבעים אטרקטיבי בכל מוצר מחדש. הדפוס הדיגיטלי מדפיס ברזולוציה גבוהה מאוד כסטנדרט, עם כמות צבעים שהיא למעשה בלתי מוגבלת.
  • מעיצוב להדפסה: כיום, כל תהליך עיצוב גרפי מתבצע בצורה ממוחשבת באופן מלא. המחשב מציע לנו יכולות גרפיות שלא ניתן להשיג בצורה אנלוגית, וכמעט כל אריזה או מדבקה שתיוצר תעוצב בצורה ממוחשבת בלעדית. הדפסה דיגיטלית מפשטת את תהליך ההדפסה לאחר העיצוב הגרפי – בסיום תהליך העיצוב, כל מה שצריך הוא לשלוח את פקודת ההדפסה למכונת הדפוס הדיגיטלי, ואין צורך בייצור יקר של גלופות כפי שהיה בעבר. הדבר הופך את התהליך לפשוט וזול יותר, ידידותי יותר לסביבה, וגם למדויק ואיכותי יותר.
  • הדפסה בכמויות גדולות: גם כשצריך להדפיס בכמויות גדולות, דפוס דיגיטלי מהווה כיום את השיטה המהירה ביותר והיעילה ביותר. בעבר, מכונות ה-offset היו מסוגלות להדפיס בכמויות גדולות במהירות גדולה יותר, אך כיום מכונות הדפוס הדיגיטליות מבוססות על לייזר ומבצעות את ההדפסה במהירות שיא – דבר שמאפשר להדפיס בכמויות גדולות מאוד במהירות רבה מאוד.

מתי מומלץ להשתמש בשיטות אחרות?

עד לפני זמן לא רב, השיטה היחידה להדפיס בכמויות גדולות הייתה באמצעות הדפסת אופסט – שיטה בה היו מטביעים את הדפוס הנחוץ על גבי גלופות (שהיו עשויות אלומיניום על פי רוב), כאשר כל גלופה משמשת לצבע אחד של דפוס. בתהליך ההדפסה הנייר (או חומר הגלם האחר בו היו עושים שימוש) היה עובר מתחת לגלופות שהיו מטביעות את הדפוס הרלוונטי על גבי המשטח, וכך למעשה היה מודפס בסופו של דבר המוצר. כפי שניתן להבין, שיטה זו הלכה והפכה לפחות רלוונטית ככל שהדפס דיגיטלי התקדם והפך למשוכלל יותר – אך גם כיום יש שימושים מסוימים למכונות הדפוס הישנות יותר. דוגמה טובה לכך היא כאשר רוצים להדפיס על חומר גלם שלא מתאים להדפסה דיגיטלית (סוגים מסוימים של מתכות, פלסטיק או חומרים אחרים). במצב זה, כאשר לא ניתן להכניס את חומר הגלם למכונת הדפוס הדיגיטלית, השיטה היחידה להדפיס ישירות על גבי חומר הגלם היא באמצעות דפוס אנלוגי והטבעה של הדפוס על פני השטח של המוצר.

מוצרים בשימוש של דפוס דיגיטלי

כפי שניתן להבין, כמעט כל מוצר ניתן להדפיס באמצעות הדפסה דיגיטלית כיום. הדפסה דיגיטלית משמשת לייצור של מוצרי נייר שונים, מדבקות, אריזות קרטון וסוגים אחרים של אריזות. בנוסף, הדפסה דיגיטלית משמשת גם להדפסה על גבי גלילים, שמתאימים למדבקות בכמויות גדולות המיועדות לפסי ייצור תעשייתיים. כמעט כל מוצר דפוס איכותי שהעסק שלכם יזדקק לו יקבל מענה דרך דפוס דיגיטלי איכותי – ועם רולתג תקבלו שירותי דפוס דיגיטלי ברמה הגבוהה ביותר, עם מחלקה גרפית ומחלקת ייצור שילוו אתכם מתחילת התהליך ועד למוצר המוגמר

אנו ב-ROLTAG משתמשים בטכנולוגיות החדשניות ביותר, ומטמיעים מגוון של פתרונות על כל המוצרים שאנו מייצרים עבור לקוחותינו.

הפתרונות החדשניים הבאים ניתנים ליישום הן על מדבקות והן על אריזות קשיחות וגמישות: