אריזות קרטון ממותגות

ייצור והדפסת אריזות קרטון ממותגות

אריזות קרטון הן בין האריזות הנפוצות ביותר בעולם המודרני. אם נסתכל סביבנו, נמצא, כי רוב המוצרים שבסביבתנו המידית, הן בבית והן בעבודה, נארזו לפחות פעם אחת באריזת קרטון אם בתהליך אריזתן המידית ואם לצרכי שינוען. בין היתר, הסיבה לכך היא קלות ייצור ועיצוב אריזות הקרטון לכל גודל וצורה, מה שהופך אותן לאריזות נפוצות המצויות בשימוש נרחב. אריזות הקרטון דורשות את המיומנות והמקצועיות של מפעל דפוס בעל יכולות טכנולוגיות וצוות מקצועי שילווה תהליך של התאמת סוג אריזת הקרטון, עיצוב ומיתוג והכל בהלימה למוצר המשווק. לנו ברולתג, הטכנולוגיה, הכלים, היכולות והצוות המקצועי שמלווה את לקוחותינו עד לשלב אספקת האריזה ואף מעבר לכך, וזאת, כבר למעלה מ-50 שנים.

עיצוב אריזות קרטון ממותגות – התהליך

מוצרי אריזה צריכים לעבור מספר שלבים לפני שניתן לשלב אותם כחלק מפס הייצור של המוצר הסופי. השלב הראשון הוא אפיון האריזה. תהליך האפיון מתייחס לגודל האריזה הנחוץ, סוג הקרטון ועוביו. עם סיום שלב זה, ייוצר פרוטוטייפ של האריזה בכדי לבחון את התאמתה למוצר, ולאחר ששלב זה אושר, ישלח קובץ פריסת המוצר אל הצוות הגראפי לצורך התחלת שלב המיתוג והעיצוב.

השלב הבסיסי של העיצוב, שמתבצע יד ביד עם הלקוח, נוגע בציפיות שלכם לסוג האריזה והאסתטיקה הרצויה עבורה. המיתוג, בשלב זה, הוא הדבר המשמעותי ביותר – צריך להבין איזה סוג של מותג אתם ואיזה מסר אתם רוצים להעביר עם האריזה שלכם. חשוב לחשוב גם על הלקוח, משום שאפיון טוב של קהל היעד יכול למקד את המשימה הגרפית בצורה מדויקת יותר. אחרי הגעה לחזון עיצובי עוברים לשלב הסקיצות, אשר מבוצעות על הפריסה של האריזה. תהליך זה גם הוא חשוב מאין כמותו, משום שהפרופורציות של העיצוב צריכות להתאים באופן מדויק לפרופורציות התלת-ממדיות של האריזה, ולשם כך יש צורך במיומנות גרפית ייחודית.

דגשים חשובים בייצור אריזות קרטון

אריזות קרטון הן עולם ומלואו – יש סוגים רבים של קרטונים וחומרים שניתן לשלב באריזה, וצריך להבין בדיוק איזה סוג ואיזה עובי של קרטון נחוץ עבור המוצר שלכם. האם האריזה הממותגת שלכם צריכה להיות שומרת טריות או עבה במיוחד עבור שמירה על מוצרים שבירים, או שהתפקיד שלה הוא בעיקרו אסתטי? אלה שאלות שחשוב לשאול את עצמכם, ושאנחנו נשאל אתכם כחלק מתהליך עיצוב המוצר. מלבד זאת, צריך גם לשקול שימוש באלמנטים ייחודיים שיבדילו את האריזה הממותגת שלכם ויהפכו אותה לייחודית – אלמנטים כמו הבלטות, הטבעות, אפקטים מיוחדים, למינציה, לכה סלקטיבית וחומרי גלם איכותיים במיוחד.

אריזות קרטון ממותגות לקוסמטיקה
מוצר קוסמטיקה באריזת קרטון ממותגת שחורה עם הדפס לבן
מארז רפואי באריזה קרטון ממותגת נפתחת בצבעים

סוגי אריזות קרטון

כאמור, יש הרבה יותר מסוג אחד של אריזת קרטון, ובהתאם לכך גם יש הרבה יותר מסוג אחד של אריזות קרטון ממותגות. כשאנו דנים באריזות קרטון ממותגות, אנו בדרך כלל מכלילים גם את ייצור ועיצוב שקיות הנייר. מן הסתם, כל אריזה היא למעשה אריזה בהתאמה אישית, ותהליך המיתוג והעיצוב יתבצע בכל מקרה מול כל לקוח וכל פרויקט לגופו.

  •  אריזות קרטון גלי: אריזות המיוצרות מקרטון המורכב ממספר שכבות, חלקן מישוריות וחלקן גליות. בסוג אריזות זה ניתן למצוא מספר סוגים של קרטון גלי, והתאמת אריזת הקרטון היא בהלימה למוצר אותו מבקשים לארוז. למשל: e-flute – קרטון גלי דק, כאשר האות e מסמלת את גובה הגל של השכבה הגלית, ישמש אותנו למוצרים הצורכים אריזה יציבה אך לא מכילים מוצר כבד מאוד. דוגמה נוספת היא קרטון דו-גלי – אשר יהיה מורכב מ-5 שכבות נייר מהן 3 שכבות הן מישוריות ו-2 שכבות הן גליות ומחברות ביניהן. הקרטון הדו-גלי הוא קרטון חזק במיוחד המתאים להובלת מוצרים כבדים, שבירים או כאלה שמיועדים לאחסנה.
  • אריזות קרטון דופלקס: אריזות המיוצרות מקרטון זה, שהוא חומר גלם מודולרי, מאפשרות ייצור של אריזות במגוון רחב של גדלים וצורות, החל במארזי יין, דרך מארזים גליליים וכלה בקופסאות בעיצוב ייחודי – את ההתאמה האישית אנחנו נדע לעשות, ואת העיצוב התלת-ממדי עבור צורת האריזה הנחוצה גם כן.
  •  שקיות נייר ממותגות: שקיות קרטון ממותגות הן אריזות פשוטות, עליהן ניתן להדפיס ואותן ניתן למתג באופן ישיר, והן בדרך כלל משמשות עסקים מסחריים שרוצים לתת ללקוח אלמנט מיתוג נוסף לאחר ביצוע קנייה. שקיות הקרטון הן פופולריות במיוחד ככל שהתנועה האקולוגית צוברת תאוצה, משום שהן נחשבות עמידות יותר ומזיקות פחות משקיות הפלסטיק.

אנחנו ברולתג מייצרים אריזות ממותגות ברמה הגבוהה ביותר. עם ידע וניסיון של מעל 50 שנה, בעיצוב ובדפוס על אריזות קרטון ורמות גימור גבוהות ביותר, אין לנו ספק שהמוצר שלך ישדר רמה לגמרי אחרת.

אנו ב-ROLTAG משתמשים בטכנולוגיות החדשניות ביותר, ומטמיעים מגוון של פתרונות על כל המוצרים שאנו מייצרים עבור לקוחותינו.

הפתרונות החדשניים הבאים ניתנים ליישום הן על מדבקות והן על אריזות קשיחות וגמישות: