לכה מובלטת

לכה מובלטת – מה זה אומר?

לכה מובלטת היא שכבה של פולימר המוכר בשם לכה, בעל פני שטח חלקים, שקופים ומבריקים, המוטבעים על גבי פני שטח של נייר, אריזת קרטון או פלסטיק.

מעבר להגדרה היבשה, נרחיב, כי מדובר בשיטה של השבחת דפוס – תהליך שבו לוקחים מוצר דפוס או אריזה ומשתמשים בטכניקות שונות על מנת להפוך אותו לאיכותי ויוקרתי יותר. שימוש בלכה היא אפשרות מאוד פופולרית ואיכותית של השבחת דפוס, והיא מעניקה למוצרי דפוס ואריזות מסוגים שונים מראה ייחודי, בולט ואטרקטיבי. הלכה המובלטת מכונה גם לכה כפולה, והיא הולכת וצוברת פופולריות בקרב כל המגזרים – הן עבור עבודות דפוס בסיסיות, כרטיסי ביקור ופולדרים והן עבור אריזות של מוצרי פרמיום שונים.

תהליך ההשבחה עצמו מתבצע באמצעות טכנולוגיות דפוס ייחודיות המאפשרות פיזור הלכה במצבה הנוזלי ותחימה של אזורי השבחת הלכה על גבי מוצר הדפוס המושבח. בשלב הבא, הלכה נחשפת לקרינת UV שמייבשת ומקשה אותה באופן מידי. באופן זה, נוצרים פני שטח בולטים וחלקים על גבי הנייר, הקרטון או האריזה. טכנולוגיות הדפוס המתקדמות שלנו ברולתג, מאפשרות שילוב לכה סלקטיבית בצבעים שונים וייחודיים, תוך שילוב גווני כסף, זהב ואולטרה, מה שהופך את המוצרים המודפסים המוגמרים לאיכותיים ברמת גימור גבוהה.

מתי נשתמש בהשבחת לכה?

לכה מובלטת היא השבחה פופולרית מאוד באופן חוצה מגזרים, ואי אפשר לאפיין סוג אחד של לקוחות שמשתמשים בה. בעבר, היא הייתה פופולרית בעיקר בקרב אנשים שעבדו בתחום האסתטיקה, היופי והפרסום – אנשים שרצו לתת לכרטיסי הביקור ומוצרי הדפוס של המשרדים שלהם מראה ייחודי ויוקרתי כבר משלב ההיכרות. עם זאת, כיום אנחנו משתמשים בלכה מובלטת עבור מטרות אחרות ורבות, אפילו בייצור והשבחה של אריזות מוצרים שונים. הלכה יכולה לשמש עבור הבלטה של הלוגו של החברה על פני כרטיס הביקור או האריזה, והיא יכולה גם לשמש עבור כיתוב מובלט וחלק. באופן כללי, אנחנו ממליצים על שימוש בלכה מובלטת עבור מוצרים שרוצים ליצור להם עיצוב ייחודי, מתוך כוונה שאנשים יזכרו לאורך זמן.

הדפסת על מוצר עם השבחת לכה מובלטת - רולתג
לכה מובלטת על בקבוקי זכוכית
שימוש בלכה מובלטת בהדפסה על אריזות

עד כמה נפוץ השימוש בטכנולוגיה של לכה מובלטת?

השימוש בהשבחה הזו הולך וצובר תאוצה, והופך נפוץ יותר ויותר עם כל שנה שעוברת. ככל שהטכנולוגיה הזאת הופכת לשכיחה ופופולרית יותר, כך נחשפים אליה יותר ויותר אנשים ומעוניינים לשלב אותה גם במוצרים שלהם. אחד הדברים שגורמים לכך שלכה מובלטת הופכת לנפוצה יותר הוא אמצעי הייצור. בעבר, השימוש בלכה מובלטת נוצל בכמויות קטנות מאוד ובעבודות יד מדויקות של בודדים. כיום, עם ההתפתחות הטכנולוגית בתחום זה והיות ולרולתג ציוד הדפוס מן המובילים בחזית הטכנולוגיה העולמית, מבוצעות עבודות הלכה באופן אוטומטי ומדויק, המאפשר תכנות וייעול של תהליך העבודה. בכל פרויקט שכזה, מעורב צוות מחלקת הגרפיקה של רולתג, היות והתהליך דורש עבודה גרפית מדויקת והתאמה ללא דופי של עיצוב הלכה לפני השטח של המוצר

מה היתרונות של השבחת לכה בדפוס?

בשביל להבין את היתרון הגדול והמשמעותי ביותר של לכה מובלטת בתחום הדפוס, צריך להבין את החשיבות של אסתטיקה ואטרקטיביות בהחלטות היום יומיות של האדם הממוצע. מחקרים מלמדים אותנו שלמעלה מ-67% מהאנשים מייחסים לאריזות חשיבות גבוהה כשהם מתלבטים בין מוצרים מאותו הסוג. מספר נמוך מעט יותר אך עדיין גבוה מאוד טוען שיבחר במוצר בעל האריזה האטרקטיבית יותר כשהוא צריך לבחור בין מוצרים זהים. השורה התחתונה היא ברורה מאוד – אתם רוצים שהמוצר שלכם יהיה ארוז בצורה האטרקטיבית ביותר שתוכלו לתכנן, ואתם רוצים שמוצרי הדפוס השונים בסביבה העיסקית שלכם יהיו אטרקטיביים בהתאם. וזה היתרון הבסיסי והמשמעותי של לכה מובלטת – היא אסתטית במיוחד ומשווה לכל עבודת דפוס מראה חלק, בולט וייחודי. ניתן לשלב אותה גם עם פויל ולתת לה מראה מתכתי ויוקרתי עוד יותר, במיוחד כאשר מדובר בפויל זהב או כסף.

על אילו סוגי מוצרים ניתן לבצע הבלטה בלכה?

היצירתיות והמקצועיות של הצוותים המקצועיים של רולתג מאפשרת יישום של פרויקטים מרובים ומאתגרים בתחום השבחת הדפוס ובמיוחד לכה סלקטיבית ולכה מובלטת, על כל סוגי מוצרי הדפוס – נייר, קרטון או פלסטיק. הנסיון של צוותי רולתג מלמד, שאין גבול לסוגי מוצרי הדפוס, אם באריזות קשיחות או אריזות גמישות, מדבקות ותוויות, מדבקות ספרון, שקיות נייר  ועוד.

מגוון הפרויקטים בהם רולתג היתה מעורבת בכל שנות קיומה חולש על כל התחומים המגזרים – החל מתעשית הקוסמטיקה, פארמה, מזון,  וכלה בתעשיות ההיי טק, בטחון, תעשיה ועוד. השמים אינם הגבול.

אנו מזמינים אתכם לעיין בגלריית העבודות של רולתג ולהתרשם ממגוון הפרויקטים והתוצרים של השבחות דפוס בהם אנו מעורבים, עם מוצרים עם לכה סלקטיבית, לכה מובלטת, פויל, ועוד ככל שיד הדמיון מתירה.

אנו ב-ROLTAG משתמשים בטכנולוגיות החדשניות ביותר, ומטמיעים מגוון של פתרונות על כל המוצרים שאנו מייצרים עבור לקוחותינו.

הפתרונות החדשניים הבאים ניתנים ליישום הן על מדבקות והן על אריזות קשיחות וגמישות: