הטבעת פויל

הטבעת פויל – על מה מדובר?

הפויל, שמוכר בעברית בשם רדיד כסף או רדיד זהב, הוא סוג של רדיד מתכתי שמשמש עבור מגוון מטרות, גם בבתים של כל אחד ואחת מאתנו וגם בעולם התעשייה. עם זאת, אחד השימושים השכיחים, המעניינים והאסתטיים ביותר של הפויל הוא מה שמוכר בעולם הדפוס כהטבעת פויל – סוג של השבחת דפוס בה עושים שימוש בפויל על מנת ליצור אסתטיקה בולטת ומרשימה למוצרי הדפוס השונים – אריזות, מדבקות, תוויות, שקיות נייר ומוצרי נייר וקרטון שונים.

השבחה היא תהליך שמבצעים במוצרי דפוס, להם אנו מבקשים לשוות מראה יוקרתי ואיכותי יותר – להפוך אותם למשובחים יותר. הטבעות והבלטות הן דוגמאות שכיחות למדי של השבחות, והטבעת פויל היא אולי הדוגמה האיכותית ביותר שבה אנו פוגשים היום. לרולתג ניסיון רב שנים בכל סוגי הדפוס והשבחותיו. צוותי רולתג מספקים פתרונות איכותיים של הטבעת פויל עבור לקוחות רבים בתחומי התעשייה והעסקים השונים במשק.

הטבעת פויל בהתאמה אישית

כאשר הלקוח רוצה לבצע השבחה למוצר דפוס כזה או אחר – בין אם מדובר באריזה של מוצר יוקרתי ובין אם מדובר במדבקות או מדבקות ספרון (Rav-Tag) – הוא צריך פתרון שמותאם לצרכים שלו באופן אישי. אצלנו ברולתג יודעים להתאים את פתרונות השבחות הדפוס לכל פרויקט ולכל לקוח בהתאם לצרכיו. אנחנו מנתחים יחד עם הלקוח בצורה מדויקת את הצרכים שלו, ומבינים כיצד לבצע את ההשבחה הנכונה ביותר עבורו. אם ההשבחה הזו היא הטבעת פויל, אנחנו מתכננים בצורה מדויקת את הצורה וההיקף של אותה הטבעה, ומתאימים את הצבעוניות לשפה העיצובית והמותג. הצוות הגרפי המיומן שלנו יודע לתכנן בצורה מדויקת את המידות ואת העיצוב של הטבעת הפויל, ובסיום התהליך אנחנו מייצרים את ההטבעה באמצעות ציוד הדפוס המתקדם ביותר בחזית הטכנולוגיה של עולם הדפוס הנוכחי.

הטבעת פויל יוקרתית על גבי מוצר לקוסמטיקה - דפוס רולתג
הדפסת פויל על גבי מארזי יין
הדפסת והטבעת פויל על גבי מדבקה יוקרתית לבקבוקי יין

הבלטת פויל סלקטיבית

הטבעת פויל סלקטיבית היא תהליך באמצעותו ניתן לייצר הטבעות פויל מדויקות וייחודיות יותר מאי פעם בעבר, באמצעות שילוב של טכנולוגיית מחשב דיגיטלית ושל ידע גראפי רב. בטכניקה זו, מטביעים על גבי פני השטח של המוצר תבנית של לכה סלקטיבית מובלטת, שמשמשת למעשה כדבק עבור משטח הפויל. לאחר מכן, כאשר כיסוי הפויל מועבר על פני השטח של המוצר, הוא נדבק ללכה הסלקטיבית ויוצר את פני השטח המובלטים והייחודיים כל כך. הדבר מאפשר לנו להשתמש בצבעים ייחודיים, להתאים דוגמאות ייחודיות בצורות שונות ומגוונות, ולהפוך את הטבעת הפויל לאיכותית יותר ונגישה יותר מאי פעם בעבר. אחד היתרונות של הבלטת פויל סלקטיבית הוא היכולת להשתמש בה הן עבור כמויות קטנות של מוצרים באיכות גבוהה, והן עבור כמויות גדולות במסגרת ייצור המוני ואפילו תעשייתי. התהליך מבוקר ונשלט על ידי מחשב, ובקרת האיכות שלנו מבטיחה כי התוצאה הסופית תהיה לשביעות רצון הלקוח.

הדברים שחשוב לשים לב אליהם בהדפסת פויל

כשמבצעים הדפסת פויל או הטבעת פויל, בין אם עושים זאת בשיטה הסלקטיבית ובין אם עושים זאת בשיטת הטבעה קלאסית, חשוב לשים לב למספר פרטים חשובים. ראשית, חשוב לוודא שעובדים עם חומרי גלם איכותיים – לא כל נייר פויל פשוט שאפשר למצוא במטבח מתאים עבור הטבעת פויל מקצועית. ניתן לבחור בפויל מסוגים שונים, בעובי שונה ובצבעים שונים – ולכן חשוב גם לעבוד עם מפעל דפוס שיודע לתת את המבחר הזה בכדי לעצב את המוצר של הלקוח בצורה הטובה ביותר. לבסוף, חשוב מאוד לעבוד דרך מפעל דפוס מיומן שיודע לעבוד עם פויל ולשלב את הטבעת הפויל בעיצוב הגרפי הכולל של המוצר – בשביל לקבל את המענה השלם והכולל בעיצוב המוצר ואריזתו.

דוגמאות למוצרים עם הטבעת פויל יוקרתית

כאמור, כיום ישנם לא מעט מוצרים בהם נעשה שימוש בהטבעת פויל יוקרתית, בדרך כלל כאשר רוצים לתת למוצר ולאריזה שלו את היוקרה שמגיעה להם. ניתן למצוא הטבעות פויל על מוצרים כמו מארזי יין ומוצרי אלכוהול אחרים, על אריזות לקוסמטיקה ומוצרי יופי, ואפילו על מוצרי דפוס קלאסיים כמו כרטיסי ביקור והזמנות לחתונה שרוצים לתת להם טוויסט ייחודי. אנו ברולתג משלבים הטבעת פויל יוקרתית גם על גבי מדבקות מסוגים שונים – פשוטות או מורכבות יותר, ואף במדבקות ספרון רב שכבתיות, מה שהופך את הטבעת הפויל לברת יישום על גבי מגוון רחב יותר של מוצרים מאי פעם בעבר. את המדבקות הייחודיות של רולתג ניתן לעצב ולהתאים לכמעט כל סוג של מוצר, ולשלב בהן הטבעת פויל לפי הצורך ובקשת הלקוח.

הדפסת פויל זהב על מוצרי אריזה

בקצה היוקרתי ביותר של תחום הדפסת והטבעת הפויל, נמצאת היכולת לשלב פויל זהב במוצרי אריזה. הזהב הוא למעשה הדוגמה הוותיקה ביותר של הטבעת פויל – עד תחילת המאה העשרים, הטבעה מסוג זה הייתה נהוגה בעיקר באמצעות דפי זהב דקיקים, והייתה מטבע הדברים יקרה מאוד. עבור מי שמעוניין להשיג את המראה היוקרתי והקלאסי הזה, לא צריך להשתמש היום בדפי זהב של ממש – אלא בפויל זהב איכותי בעל מראה חלק ויוקרתי. את פויל הזהב ניתן לשלב בדומה לכל שאר הטבעות הפויל המוכרות לכם – הן במסגרת הדבקה סלקטיבית והן בהטבעה קלסית בייצור המוני.

 

אנו ב-ROLTAG משתמשים בטכנולוגיות החדשניות ביותר, ומטמיעים מגוון של פתרונות על כל המוצרים שאנו מייצרים עבור לקוחותינו.

הפתרונות החדשניים הבאים ניתנים ליישום הן על מדבקות והן על אריזות קשיחות וגמישות: