MENU-LOGO

מה צופן לנו עתיד עולם הדפוס?

מאז המצאת הדפוס באמצע המאה ה-15 עולם הדפוס התפתח ללא היכר. כיום אפשר להדפיס אלפי עותקים ברמת דיוק ואיכות גבוהה ביותר בדקות ספורות. כיום ישנן שיטות דפוס שמאפשרות ליצור עיצובים חדשים במינימום זמן ומאמץ ולשלוח אותם באופן מידי לדפוס. אך ברור שהטכנולוגיה עוד תמשיך להתפתח. מה, אם כן, צופן לנו העתיד של עולם הדפוס?

מה צופן לנו עתיד עולם הדפוס - שדה מבנים ומכולות
מה צופן לנו עתיד עולם הדפוס - חברת שדה

מה צופן לנו עתיד עולם הדפוס – כל מה שצריך לדעת

המצאת הדפוס באמצע המאה ה-15 על ידי רוטנברג מכונה "מהפכת הדפוס", ויש לכך סיבה טובה.

עד המצאת הדפוס, ספרים היו מצרך יקר מאוד, ופרסום על גבי נייר באלפי עותקים היה בגדר מדע בדיוני. ברור שכך, משום שכל עותק ועותק נכתב בכתב יד ובתשומת לב רבה. כיום, בלחיצת כפתור אפשר להדפיס אלפי עותקים של כל דבר שעולה בדעתכם.

אבל האנושות לא עוצרת כאן. החומרים הולכים ומשתכללים, הטכנולוגיה מתפתחת והעתיד צופן לנו הרבה שינויים גם בתחום הדפוס. עתיד הדפוס יכלול כנראה שילוב של קיימות, חדשנות ופוקוס על הצרכנים. מה צופן העתיד? אי אפשר לדעת בוודאות, אך כאן נציג לכם את המגמות המסתמנות היום בעולם הדפוס.

שמירה על הכדור ואיכות הסביבה

דור האיקס כבר יודע שאחד הדברים החשובים ביותר לעתיד האנושות הוא קיימות. בעולם שבו משאבים הולכים ומתכלים, עולם שנמצא כפסע מפיצוץ אוכלוסין, שמתמודד עם תוצאות מדיניות מזהמת והרסנית של הדורות הקודמים – הקיימות נמצאת בראש סדר העדיפויות.

הדאגה הגוברת מההשפעה הסביבתית של פסולת שמקורה במוצרי דפוס, פתרונות דפוס ברי קיימא צפויים להיות מבוקשים יותר. הדפוס יצטרך להשתמש בחומרים מתכלים, להשתמש במכונות דפוס ירוקות שצורכות אנרגיה נקייה, וגם להציע מיחזור מוגבר ומערכות סגורות של הדפסה ומחזור תוצרים, ובכך לצמצם למינימום את הנזק לסביבה.

הדפסה מתקדמת, מהירה וגמישה

נראה כי העתיד צופן התקדמות טכנולוגית בתחום הדפוס הדיגיטלי. כיום השיטה הדיגיטלית כוללת שימוש בעיצובים דיגיטליים להפקת מוצרים מודפסים, בשונה משיטות הדפסה מסורתיות המשתמשות בלוחות ומכונות דפוס.

לשיטת דפוס זו יתרונות בולטים לעומת שיטות אחרות משום שהיא מאפשרת זמני אספקה מהירים יותר, גמישות רבה והפחתת בזבוז בהשוואה לדפוס אופסט מסורתי.

בדפוס דיגיטלי הלקוח יכול לשנות את העיצוב בלחיצת כפתור, והתוצאה נשלחת באופן מידי לדפוס. בהיותה שיטה מותאמת אישית ואשר מאפשרת תוצאות מהירות, היא מתאימה למגמות העתיד של העולם.

כיום, הדפוס הדיגיטלי עדיין מוגבל יחסית לדפוס האופסט מבחינת היקף התוצרים, אך נראה כי הטכנולוגיה תתפתח ותצמצם את הפער, כך שגם בדפוס דיגיטלי אפשר יהיה להדפיס מספר גדול מאוד של הדפסות בזמן קצר, במהירות ויעילות.

התאמה אישית

בזכות המרשתת, החנויות המקוונות, וטכנולוגיות עיצוב מתקדמות כבר כיום העולם הולך לכיוון של התאמה אישית בכל דבר.

ממש עוד רגע כל אחד יוכל לעצב בעצמו את מה שהוא רוצה לקנות, ואז לרכוש אותו אונליין והמוצר יגיע אליו הביתה. בעולם הדפוס המשמעות יכולה להיות הדפסה מותאמת אישית על מוצרים, מיתוג על אריזות קרטון, מדבקות ממותגות וחומרי שיווק אישיים שהלקוח מעצב לעצמו ושולח בעצמו להדפסה.

התאמה אישית תאפשר לעסקים למקד את עצמם טוב יותר ולהתאים את עצמם לצרכי הלקוחות, לספק חוויה ייחודית ובלתי נשכחת, ולהגביר את נאמנות הלקוחות למותג ולעסק.

מה צופן לנו עתיד עולם הדפוס - שדה
מה צופן לנו עתיד עולם הדפוס - חברת שדה מבנים ומכולות

טכנולוגיות וחומרים חדשניים שעוד לא דמיינו

פיתוח טכנולוגיות חדישות וחומרים מתקדמים הם חלק בלתי נפרד מהתפתחות טכנולוגית, ומהעתיד של כולנו. רק תחשבו כמה הסיליקון שינה את חיינו.

שלא לדבר על טכנולוגיות כמו מחשבים, טלפונים חכמים ועוד ועוד. בעולם הדפוס העתידי נראה כי שינויים בחומרים ובטכנולוגיות המקובלות יהוו נקודת מפנה. ייתכן שהדפוס התלת ממדי יקבל ביטוי גם בבתי דפוס מסורתיים.

פיתוח חומרי הדפסה חדשים ומתקדמים, כמו מצעים גמישים ושקופים או חומרים אכילים ומתכלים, יניעו חדשנות בתעשיית הדפוס ויאפשרו יוזמות והמצאות חדשות. מכאן כבר קצרה הדרך ליישומים ופלחי שוק חדשים ומהפכת דפוס חדשה. חומרים מתקדמים וטכנולוגיות מקוריות יפתחו בפני הלקוחות אפשרויות חדשות לעיצוב מוצר ויוכלו לשפר את הפונקציונליות של מוצרים מודפסים.

שלח לנו מסר ונחזור אליך

אוטומציה ובינה מלאכותית

מהפכת הבינה המלאכותית נותנת את אותותיה כבר כיום כשיא נוסף בהתפתחות האנושות. נראה כי אוטומציה ובינה מלאכותית ימלאו תפקיד משמעותי גם בעתיד הדפוס. אנחנו לא יכולים לדעת בוודאות אבל ייתכן שבעתיד הדפוס יעבור לשימוש במערכות ייצור אוטונומיות, שיספקו תוצרים מעוצבים, מודפסים, מהודקים ומוכנים לשימוש, וכל זאת בעזרת פקודה אחת שניתנה להם. בינה מלאכותית תוכל אפילו לנתח את צרכי השוק ולעצב עבורכם את התוצר שאתם צריכים בהתאם לצרכים שלכם.

אוטומציה תוכל להגביר את הפרודוקטיביות ולהפחית בזבוז, ומהצד השני, בינה מלאכותית תוכל לייעל את תהליכי העיצוב והייצור ולשפר את איכות המוצר. השימוש בטכנולוגיות אלו יכול להוביל גם לחיסכון בעלויות, הגברת היעילות ושיפור שביעות רצון הלקוחות.

לסיכום, נראה כי עתיד תעשיית הדפוס יהיה מוכתב מכמה גורמים שבראשם הצורך לאזן בין התקדמות טכנולוגית, קיימות ושינויים בהעדפות הצרכנים.

ככל שהתעשייה ממשיכה להתפתח, ההתמקדות תהיה באספקת מוצרים ושירותים באיכות גבוהה בשיטות הדפסה מתקדמות וחכמות, תוך הפחתת הפסולת – על ידי בחירת חומרים ירוקים ומעבר לשיטות הדפסה ידידותיות לסביבה, ולבסוף מקסום היעילות באמצעות אוטומציות ובינה מלאכותית שיקצרו הרבה מאוד תהליכים ללא מגע יד אדם ואף בסיוע וקידום היצירתיות והחשיבה אנושית אל השלב הבא.

אנו ב-ROLTAG משתמשים בטכנולוגיות החדשניות ביותר, ומטמיעים מגוון של פתרונות על כל המוצרים שאנו מייצרים עבור לקוחותינו.

הפתרונות החדשניים הבאים ניתנים ליישום הן על מדבקות והן על אריזות קשיחות וגמישות:

שבע עצות לעיצוב האריזה הבאה שלכם - ROLTAG

עצות לעיצוב האריזה הבאה שלכם

עיצוב אריזה הוא משימה לא קלה, ולעתים אף מאתגרת במיוחד. מצד אחד, רוב בעלי העסקים אינם מומחים במיתוג, בעיצוב או בגרפיקה. הם מומחים בייצור המוצר

קרא עוד »
רולתג - מדבקות לבקבוקי יין

מדבקות לבקבוקי יין

מדבקות לבקבוקי יין לחוויית המותג יין תופס מקום של כבוד בתרבות היהודית ובתרבות המערבית בכלל כבר אלפי שנים. בתנ"ך היין מוזכר כבר בימי המבול –

קרא עוד »
הדפסה על קרטונים - חברת דפוס רולתג

הדפסה על קרטונים

קופסאות קרטון בעיצוב אישי הדפסה על קופסאות קרטון היא דרך זולה, מהירה ויעילה לעורר מודעות למותג שלכם, ובכלל לשווק ולמתג את עצמכם. אנו ב-ROLTAG מתאימים

קרא עוד »
נגישות