מארזי יין

עיצוב והדפסה על מארזי יין

חברת ROLTAG מתמחה במוצרי דפוס שונים, בדגש על הדפסות על גבי אריזות שונות. בין אם מדובר בהדפסה על האריזה עצמה ובין אם מדובר במדבקה איכותית המשמשת להדבקה על גבי המוצר – אנחנו מוצאים את פתרונות הדפוס האיכותיים ביותר עבור הלקוחות הרבים שלנו, ודואגים שהמארז יהיה יפה ומכבד את המוצר. יש לנו ניסיון עשיר וארוך שנים בהדפסה על גבי אריזות קרטון שונות, בסטנדרטים הגבוהים ביותר ועם מחלקה גרפית מקצועית שמבצעת את תהליך העיצוב מקצה לקצה. משום כך, אחד השירותים הנפוצים ביותר שאנו מציעים הוא עיצוב והדפסה של מארזי יין – מארזים שהם חלק בלתי נפרד מהתרבות הישראלית, ואשר העיצוב שלהם הוא מרכיב חשוב ביותר בעצם קיומם. נסביר על התהליך מעט יותר.

עיצוב מארזי יין - התהליך

תהליך העיצוב והייצור של מארזי יין הוא תהליך מדויק ומקצועי, שמתחיל כשמו כן הוא – בשלב העיצוב. לפני שמתחילים להדפיס על מארזי היין, יש ללמוד על צורת הבקבוק וגודלו על מנת להתאים לו את המארז בצורה המיטבית, ויתרה מכך – להתאים את העיצוב שיהיה ייחודי ומושלם עבור הבקבוק והיין שבתוכו. מארזי יין יכולים להגיע בקרטונים מרובעים, אך הם גם יכולים להיות בעלי צורות עגולות, בעלי שקעים דרכם הבקבוק יכול לבלוט, ואפילו לכלול מקום לכוסות יין כחלק מהמארז. לכן, השלב הראשון בעיצוב מארזי היין יהיה תמיד להבין מה הצורה של המארז ומה הגודל שלו. לאחר מכן מתחילים בתהליך העיצובי עצמו, כשבוחרים את קשת הצבעים, את המיתוג של המארז ואת הפרטים הקטנים שייכללו בו.

מארזי היין יכולים להיות מארזים מטעם היקב המייצר את היין, והם גם יכולים להיות מארזים שנרכשים כשי מטעם חברות עסקיות גדולות – מה שדורש סגנונות שונים של עיצוב ודגשים שונים מבחינת המיתוג ואופי האריזה. בסוף תהליך העיצוב מבצעים גם את ההתאמה להדפסה, כשאריזות בצורות שונות דורשות שינוי של פרופורציית הגרפיקה למידות שמותאמות לצורת האריזה. השלב הבא הוא שלב ההדפסה – ישירות על גבי המארז או באמצעות מדבקות ממותגות.

דגשים חשובים בייצור מארזים ליין

  • להבין מה מטרת המארז: הדגש הראשון שעלינו להבין בתחילת תהליך ייצור מארז היין הוא מה מטרת המארז. במידה והמטרה היא לשווק את עצם היקב המייצר את היין, הדגש המרכזי צריך להיות על בקבוק היין עצמו, כשכל מה שקורה מסביב צריך להחמיא אך ורק לבקבוק. מצד שני, מארזי יין שנרכשים על ידי גורמים עסקיים או תעשייתיים כחלק משי לעובדים או לשותפים עסקיים, דורשים סוג אחר של מארז. במארז זה צריך להיות דגש על מיתוג הלקוח, כשהיין הוא אמנם התוכן אבל הוא לא תמיד העיקר – העיקר הוא המטרה לשמה המארז הוזמן.

 

  •  מה גודל המארז? עוד פרמטר חשוב מאוד שמשפיע על עיצוב המארז הוא כמובן הגודל שלו. מארזי יין קטנים שכוללים את הבקבוק בלבד דורשים עיצוב מעודן יותר שמדגיש את הבקבוק, ואילו מארזים גדולים יותר הכוללים מספר בקבוקים, כוסות, שוקולדים או כל אלמנט אחר שרוצים להכניס למארז – צריכים להיות מפורטים ומורכבים יותר. גודל המארז ישפיע מאוד על המשימה העיצובית, וגם על היקף המיתוג שישולב בעיצוב המארז.

 

  • איכות המידע המודפס על גבי אריזת הקרטון: חלק ניכר מלקוחות הרוכשים מארזי יין הם בעלי הבנה רבה בעולם היין, ועל כן, הם יעצרו ויקראו את המידע המוטבע על גבי אריזת היין. יש להקפיד לפרסם את המידע באופן ברור ואסתטי ולהבליט את המותג עצמו, שכן הוא המפתח עבור הלקוח המתעניין לחפש מוצרי יין נוספים מאותו מותג.

 

  •  הדגש הוא תמיד הלקוח: מארזי היין שאנחנו מעצבים ומדפיסים תמיד נעשים עבור הלקוח והצרכים שלו, ולכן הדגש המרכזי שלנו הוא תמיד הלקוחות שלנו. צוות המומחים שלנו יסייע לכם לדייק את העיצוב וההדפסה עצמם בהתאם למטרות שאתם מגדירים – אבל ההחלטות הן שלכם, ואנחנו נבצע כל דבר שתצטרכו ביד מקצועית ובצורה מדויקת.

סוגי אריזות קרטון ליין

היין, מעבר להיותו משקה מאד טעים, הוא משקה עדין ורגיש המושפע מטמפרטורות ומטלטלות. על כן, בבואנו לארוז אותו, עלינו להקפיד על מארזים המתאימים לו, לא רק מבחינת הגודל והצורה, אלא אף מבחינת יכולת השימור שלו על היין ועל טעמו הייחודי. עלינו להקפיד וליצור אריזת קרטון העמידה בתנאי חום משתנים ולחות, ואף בפני מזיקים, וזאת על מנת לשמור על אורך חיי המדף של המוצר, ועל הנראות שלו, בהגיעו אל המדף.

אריזות הקרטון ליין צריכות להיות איכותיות וחזקות על מנת לשמור על בקבוקי היין לאורך שנים הן במחסנים והן על המדף בחנות. בקבוקי היין עשויים מזכוכית, ועל כן, נדרשת אריזת קרטון שתגן עליו אף מפני שבר.

השבחות נפוצות באריזות קרטון ליין

כשמדפיסים על אריזת קרטון ליין, נהוג לשלב באריזה אלמנטים מודפסים שונים שמהווים השבחה של המארז. יש כמה וכמה אפשרויות בהקשר זה, כשאחת הפופולריות בהן היא הטבעה בחום של רדיד מתכתי או צבעוני מה שמכונה הטבעה בפויל. פויל מתכתי מאפשר להטביע על גבי  האריזה הטבעה מעוצבת ובולטת בצבעי כסף או זהב, בצורה פשוטה ויעילה יחסית. הדבר משווה למארז היין מראה של יוקרה ומהווה השקעה איכותית ביותר במארז היין שלכם. עוד אפשרות היא לבצע הטבעה או הבלטה על גבי המוצר, באמצעות חומרי גלם שונים – פויל מתכתי, פולימרים שונים ממשפחת הפלסטיק, באלומיניום ובאפשרויות נוספות המותאמות לכל לקוח. באמצעות השבחות אלה תהפכו את מארז היין שלכם לחגיגה עיצובית ולמתנה אטרקטיבית במיוחד – ואנחנו ברולתג נעזור לכם להגיע לאיכות הגבוהה ביותר אליה ניתן להגיע עם מארז היין שתזמינו.

אנו ב-ROLTAG משתמשים בטכנולוגיות החדשניות ביותר, ומטמיעים מגוון של פתרונות על כל המוצרים שאנו מייצרים עבור לקוחותינו.

הפתרונות החדשניים הבאים ניתנים ליישום הן על מדבקות והן על אריזות קשיחות וגמישות: